جراحی شکستگی لگن

تشخیص شکستگی لگن چگونه انجام می شود ؟

با استفاده از تصویربرداری می توانیم نوع شکستگی لگن را تشخیص دهیم
اغلب پزشک می تواند براساس علائم و موقعیت غیرطبیعی لگن و پا شکستگی لگن را تشخیص دهد .یکی از راههای تشخیص اشعه ایکس است که  معمولا تأیید می کند که شما دارای شکستگی شده اید و  دقیقا نشان می دهد که شکست در استخوان شما در کدام ناحیه وجود دارد. در صورت مشخص نبودن شکستگی به وسیله ی اشعه ایکس پزشک MRI یا سی تی اسکن را از شما درخواست می کند .
اغلب شکستگی های هیپ در یکی از دو مکان در استخوان طولانی رخ می دهد که از لگن شما به زانو (فمور) گسترش می یابد:

  • گردن فمور این قسمت در قسمت فوقانی استخوان ران، واقع در زیر قسمت توپ (سر فومورال) مفصل توپ و سوکت واقع شده است.
  • منطقه این ناحیه کوچکتر از مفصل است، در قسمت بالای استخوان ران، که به سمت خارج حرکت می کند.
  • نوع سوم شکستگی حاد، است و ممکن است در افرادی که مدت زمان طولانی با داروهایی که تراکم استخوان (بیسفسفونات) را بهبود می بخشد، رخ دهد.

جراحی شکستگی لگن

نوع عمل جراحی شما به طور کلی بستگی به محل و شدت شکستگی دارد، اینکه آیا استخوان های شکسته  جابه جا شده اند و یا  سن و شرایط شما  چگونه است زیرا در درمان شما  تاثیر گذار است . گزینه ها عبارتند از:

  • تعمیر داخلی با استفاده از پیچ. پیچ های فلزی به استخوان منتقل می شوند تا در شکست باعث بهبودی شود. گاهی اوقات پیچ به یک صفحه فلزی متصل می شود که ران را رانده است.
  • جایگزینی اندام تناسلی ،اگر انتهای استخوان شکسته آواره یا آسیب دیده باشد، جراح شما ممکن است سر و گردن استخوان را از بین ببرد و یک جایگزین فلز (پروتز) را نصب کند.
  • جایگزین کامل هیپ استخوان فوقانی و سوکت در استخوان لگن شما با پروتز جایگزین می شود. جایگزینی کل جراحی ممکن است گزینه خوبی باشد،در صورتی که یک آسیب قبلی، باعث آسیب مفصل شده باشد .
  • در صورت شکستگی در قسمت بالایی مفصل ران ایجاد شده باشد ، در حین شکستگی، پزشک ممکن است جایگزینی جزئی یا کامل مفصل ران را پیشنهاد کند. این نوع آسیب، که اغلب در افراد مسن با شکستگی گردن فمور رخ می دهد، به این معنی است که استخوان به احتمال زیاد به درستی درمان می شود.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سه × 4 =