پروتز سینه در شیراز

پروتز سینه

برای خانم هایی که از سایز سینه های خود ناراضی هستند و سینه های کوچکی دارند جراحی پروتز سینه برای بزرگ کردن و افزایش سایز سینه های آن ها بهترین گزینه می باشد.

انواع پروتز سینه

پروتز سالینی
پروتز سیلیکونی

با توجه به خواسته بیمار و تایید پزشک یکی از دو نوع پروتز سینه انتخاب می شود پروتز های سیلیکونی حاوی مقادیری ازژل سیلیکون هستند و و پروتز های آب نمکی حاوی آب و نمک استریل شده هستند.

نحوه جراحی پروتز سینه

در ابتدا فرد تحت بی هوشی عمومی قرار می گیرد و برش های لازم برای جایگذاری پروتز در بافت سینه ایجاد می شود برش های جراحی پروتز سینه در مناطقی داده می شود که بعد از جراحی جای برش دیده نشود و احتمال ایجاد اسکار کم باشد .
در جراحی پروتز سینه برش ها برای جایگذاری پروتز در بافت سینه به سه شکل زیر سینه بروی چین افقی، دور هاله سینه و در زیر بغل ایجاد می شود و بسیاری از جراحان برش را در زیر سینه و بروی چین افقی ایجاد می کنند زیرا در این نوع از برش جراح دید کافی را دارد و به راحتی می تواند پروتز را در زیر عضله سینه یا روی عضله سینه قرار دهد و همچنین جای برش بعد از جراحی بدلیل اینکه در زیر سینه زده شده است کمتر دیده می شود.

عواملی مختلفی مانند جنس پروتز سینه، سایز پروتز سینه، مقدار برجستگی و بزرگی سینه و جنس و ضخامت پوست بیمار در چگونگی گذاشتن پروتز در بافت سینه و محل قرار گیری آن ها می تواند دخیل باشد.
بعد از جایگذاری پروتز برش ایجاد شده در چند لایه و با نخ های قابل جذب بخیه زده می شود و چسب استریل بروی زخم ها گذاشته می شود.

پروتز-سینه

مراقبت های لازم بعد از پروتز سینه

بعد ازپروتز سینه توصیه می شود مراقبت های لازم را انجام دهید و همچنین استراحت کافی داشته باشید تا بهترین نتیجه را از این جراحی دریافت نمایید باید توجه نمایید که در هنگام استراحت قسمت بالای تنه تان 30 تا 45 درجه بالاتر قرار گیرد برای انجام این کار می توانید از چندین بالش استفاده نمایید قرار گرفتن سر بالاتر از حد بدن در کاهش تورم و کبودی بسیار تاثیر گذار است.

بعد از جراحی پروتز سینه رژیم غذایی خود را باید با مایعات شروع نمایید و مصرف نمک تا دو هفته بعد از جراحی باید به حداقل برسد.
بعد از جراحی پروتز سینه در رژیم غذایی خود مصرف سبزیجات را افزایش دهید و بیشتر از گوشت مرغ و ماهی استفاده نمایید.
از مایعات طبیعی مانند آب اناناس و آب کرفس بعد از جراحی پروتز سینه بیشتر استفاده نمایید.
بعد از جراحی پروتز سینه آنتی بیوتیک و مسکن توسط جراح تجویز می شود که باید بطور مرتب مصرف نمایید.
بعد از جراحی پروتز سینه به آرامی شروع به راه رفتن نمایید به هیچ عنوان فعالیت های شدید و ورزش های سنگین در ماه های اولیه بعد از جراحی پروتز سینه انجام ندهید.

بعد از جراحی پروتز سینه به هیچ عنوان دخانیات و الکل مصرف نکنید زیرا می تواند عوارضی را به همراه آورد.
بعد از جراحی پروتز سینه با جراح خود ارتباط داشته باشید و بعد از گذشت چند روز به جراح خود مراجعه نمایید تا بتواند نتیجه جراحی پروتز سینه را در شما مشاهده نماید و دیگر توصیه های لازم را در اختیار شما قرار دهد.

ترمیم پروتز سینه

ممکن است بعد از جراحی پروتز سینه مشکلاتی ایجاد شود که نیاز به جراحی ترمیمی پروتز سینه باشد بعد از جراحی پروتز سینه باید تمامی اقدامات لازم را رعایت نمایید تا از بروز مشکل بعد از انجام این جراحی خودداری شود در زیر به دلایل اصلی که نیازاست بعد از جراحی پروتز سینه، جراحی ترمیمی پروتز سینه انجام شود اشاره شده است:

دلایل ترمیم پروتز سینه

انقباض کپسولی ( یکی از عوارض نادری که ممکن است بعد از جراحی پروتز سینه ایجاد شود تشکیل کپسول فشارنده در اطراف پروتز سینه است که باعث می شود فرد احساس درد شدید داشته باشد و فرم بدی در سینه ها ایجاد شود که در صورت بروز این عارضه جراحی ترمیم پروتز سینه باید صورت گیرد .)
نشت سیلیکون از پروتز و خالی شدن پروتز سینه
پارگی پروتز سینه در اثر وارد شدن یک ضربه بسیار شدید
لیفت و پروتز سینه بطور همزمان

لیفت-و-پروتز-سینه-بطور-همزمان

برخی از افراد بدلیل اینکه سینه های افتاده و آویزان دارند در کنار جراحی پروتز سینه خواستار جراحی لیفت سینه هم هستند تا با انجام این جراحی مشکل افتادگی و آویزانی بافت سینه های خود را برطرف نمایند.
جراحی لیفت و پروتز سینه را می توان بطور همزمان برای حجیم کردن و خوش فرمی سینه ها انجام داد در این جراحی از برش هایی که به منظور بالا کشیدن سینه ها ایجاد می شود می توان برای جایگذاری پروتز ها استفاده کرد . انجام این جراحی نیاز به تجربه و مهارت بالایی جراح دارد زیرا انجام این جراحی کمی دشوار است و یک عمل بسیار تخصصی جراحی سینه است . دکتر امیر پاکدین در انجام جراحی لیفت و پروتز سینه بطور همزمان تجربه بالایی دارند و با انجام این جراحی با برطرف کردن مشکل افتادگی سینه ها و حجیم کردن سینه ها فرم زیبایی را در سینه ها ایجاد می نمایند .

عوامل بسیاری مانند افزایش سن ، جاذبه زمین ، افزایش وزن و کاهش وزن های شدید، بار داری و شیر دهی در از دست رفتن حجم و آویزان شدن سینه ها دخیل هستند که با جراحی لیفت و پروتز سینه بطور همزمان هم می توان مشکل کاهش سایز سینه ها و هم مشکل افتادگی سینه ها را برطرف کرد و ظاهر زیبایی را در سینه ها ایجاد کرد.
در صورتی که افتادگی سینه ها شدید نباشد در این حالت نیاز نیست که جراحی لیفت و پروتز سینه بطور همزمان انجام شود زیرا جراحی پروتز سینه افتادگی های خفیف سینه را برطرف می کند . اما برخی ها تصور می کنند که بطور کامل جراحی پروتز سینه مشکل افتادگی سینه را برطرف می کند و با جراحی پروتز سینه هم می توانند مشکل افتادگی و کوچک بودن سینه ها و هم مشکل افتادگی سینه ها را حل نمایند در صورتی که این امکان وجود ندارد و با جراحی پروتز سینه مشکل افتادگی و آویزان بودن سینه ها برطرف نمی شود و برای رفع تمامی این مشکلات جراحی پروتز سینه و لیفت سینه باید بطور همزمان انجام شود.

بزرگ کردن سینه با تزریق چربی

تزریق چربی در سینه یکی دیگر ازروش های بزرگ و حجیم کردن سینه ها است که در این روش از اطراف شکم، ران ها، باسن و پهلو چربی به آرامی گرفته می شود و بعد از تصفیه و پاکسازی در سینه تزریق می شود . تزریق چربی در سینه بیشتر برای افرادی مناسب است که نمی خواهند سینه های خود را بسیار حجیم و بزرگ کنند زیرا با استفاده از این روش تنها یک سایز سینه ها بزرگ می شوند . تزریق چربی در سینه نسبت به پروتز سینه بسیار کم تهاجمی تر می باشد و به زمان کمتری نیاز دارد و بیمار سریع تر بهبود می یابد اما نتیجه ای که بعد از جراحی پروتز سینه دریافت می شود به هیج عنوان قابل قیاس با این روش نیست زیرا در جراحی پروتز سینه بدلیل اینکه از پروتز استفاده می شود فرم بسیار زیبایی در سینه ها ایجاد می شود. از عوارض نادر تزریق چربی در سینه ها می توان به موج دار شدن سینه، تحلیل رفتن بافت های چربی در گذر زمان نام برد درواقع این روش یک روش موقتی می باشد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

9 + یک =